LMS (Learning Management System)

Tworzymy oprogramowanie do e-learningu

Naszą specjalizacją jest tworzenie oprogramowania do e-learningu (nauki online) powszechnie określanego skrótem LMS (Learning Management System). Tworzymy dedykowane internetowe platformy e-learningowe umożliwiające naukę zdalną z każdego typu urządzenia połączonego z Internetem.

Darmowe programy do tworzenia kursów e-learningowych od naszych autorskich LMS różnią się funkcjonalnością i szybkością działania. Dedykowany LMS od BW dev to: funkcjonalność dopasowana do potrzeb użytkowników, bezawaryjność i szybkość działania.

Tworzenie oprogramowania do e-learningu rozpoczynamy od poznania potrzeb klienta i zaprojektowania funkcjonalności. Następnie programujemy system do e-learningu, testujemy i wdrażamy. Na każdym etapie służymy dobrą radą i wieloma pomysłami, tak aby oprogramowanie do nauki zdalnej w pełni odpowiadało Państwa potrzebom.

Co to jest LMS?

LMS (ang. Learning Management System, czyli po polsku System Zarządzania Nauczaniem) to aplikacja, która wspiera nauczanie poprzez Internet (e-learning). E-learning rozumiany jest jako zdalny sposób nauczania, wykorzystujący urządzenia elektroniczne (takie na przykład takie jak komputer, tablet) oraz Internet. Dzięki temu rozwiązaniu IT mamy możliwość realizacji różnych kursów, testów czy szkoleń w dowolnym miejscu i o każdej porze.

E-learning to popularny sposób nauczania na całym świecie. Z powodzeniem wykorzystywany jest w szkołach, na uczelniach, a także coraz częściej w firmach. Jest to również idealne narzędzie do samorozwoju, ponieważ pozwala na dobór interesujących treści i ich realizację w dowolnym zakresie.

Obecnie platformy e-learningowe (LMS) cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Sięgają po nie szkoły prowadzące kursy językowe oraz firmy szkoleniowe. Szkoły, nie tylko w dobie epidemii koronawirusa, chcąc prowadzić zajęcia z uczniami coraz częściej wdrażają narzędzia online, w tym w szczególności platformy e-learningowe. Przykłady zakresu wdrożeń funkcjonalności zależą od indywidualnych potrzeb jednostki. Niemniej cel zawsze pozostaje ten sam – skuteczne nauczanie.

Dzięki LMS (Learning Management System) w łatwy sposób można prowadzić zajęcia, zarządzać materiałami edukacyjnymi oraz kontrolować wyniki nauczania. Wewnątrz firmy pomagają one we wdrożeniu pracownika w specyfikę stanowiska, sprzyjają realizacji szkoleń, monitorowaniu postępów kursantów, zwiększeniu wydajności pracy i oszczędności pieniędzy. Odpowiednio przemyślana platforma edukacyjna online może także posłużyć jako pozapłacowe narzędzie motywacyjne dla pracownika!

E-learning dzięki coraz bardziej zaawansowanym możliwościom współczesnych platform edukacyjnych, pozwala na uczenie się w sposób atrakcyjny i skuteczny. Wynika to z faktu, że w LMS wykorzystywane są rozmaite i jednocześnie atrakcyjne materiały audiowizualne, a zatem filmy, grafiki, słuchowiska czy podcasty. Dzięki temu uczenie się staje się też bardziej efektywne. W końcu im więcej zmysłów bierze udział w procesie uczenia się, tym łatwiej przyswaja się wiedzę, a co za tym idzie kurs internetowy jest dużo bardziej wartościowy.

Zalety e-learningu

Do głównych zalet e-learningu należy zaliczyć:
 • elastyczność, możliwość realizacji materiału w dowolnym miejscu i czasie;
 • możliwość certyfikacji bez wychodzenia z domu;
 • oszczędność czasu i komfort;
 • różnorodność form prezentacji, narzędzia pozwalające na uatrakcyjnienie treści;
 • wybór interesujących treści, dostęp do wielu materiałów dydaktycznych;
 • możliwość przeszkolenia dużej ilości osób, bez konieczności organizacji szkolenia stacjonarnego;
 • redukcja kosztów związanych z organizacją szkoleń;
 • możliwość ciągłego uaktualniania bazy wiedzy, dopasowywania materiału do potrzeb użytkowników;
 • nieograniczona możliwość powtarzania materiału.

Wady e-learningu

Najważniejsze wady e-learningu to:
 • brak osobistego kontaktu z innymi osobami;
 • brak możliwości korzystania z materiałów w przypadku awarii urządzenia lub Internetu;
 • konieczność posiadania silnej motywacji oraz chęci do uczenia się.

Popularne platformy e-learningowe - przykłady

Wybór odpowiedniej platformy e-learningowej (platformy do e-learningu) jest zależy od tego, jakie formy nauczania zdalnego chcemy zaoferować uczniom/kursantom. Jeśli posiadamy sprecyzowane wymagania jest o wiele łatwiej dobrać konkretne rozwiązanie oferujące wszystkie kryteria. W przypadku braku doświadczenia z takimi systemami w dzisiejszych czasach można zasięgnąć opinii osób bardziej doświadczonych, które nakierują na odpowiednie rozwiązanie.

Czasami zestaw narzędzi, który jest potrzebny do zrealizowania celu, może nie być dostępny w jednej platformie do nauki on-line. Wtedy z pomocą może przyjść software house posiadający doświadczenie w rozszerzaniu platform o nowe moduły/funkcjonalności.

Poniżej prezentujemy przykłady platform e-learningowych (LMS). Stanowią one popularne oprogramowanie do e-learningu w wersji darmowej i płatnej.

lms moodle

LMS Moodle

Jest to najpopularniejsza darmowa platforma e-learningowa na świecie. Dzięki licencji Open Source, każda firma może samodzielnie zainstalować instancję tej platformy na swoim serwerze i rozszerzać możliwości tego systemu za darmo. Dużą zaletą LMS Moodle jest możliwość wdrożenia aplikacji mobilnej za darmo dla wszystkich użytkowników.

lms mindflash

LMS Mindflash

LMS Mindflash to płatna platforma do e-learningu, która nie wymaga instalacji na własnym hostingu. Cały software jest utrzymywany przez producenta na jego serwerach. Learning Management System by Mindflash umożliwia tworzenie treści w wielu formatach (m.in w PowerPoint). Posiada również rozbudowany panel zarządzania treściami.

lms mindflash
lms skyprep

LMS SkyPrep

Online Training Software SkyPrep to kolejna odpłatna platforma do e-learningu umożliwiająca zarządzanie treściami i dostępem użytkowników do treści. Posiada rozbudowany panel do analizy wyników, dzięki czemu można śledzić postępy kursantów oraz pobierać raporty dotyczące ich aktywności. SkyPrep LMS umożliwia dostosowanie platformy do własnych potrzeb. Droższy plan posiada również grywalizację (ang. gamification) i więcej opcji dostosowania panelu użytkownika.

lms efront

eFront LMS

LMS eFront to profesjonalny System Zarządzania Nauczaniem (Learning Management System). Posiada rozbudowany wachlarz możliwości. Obsługuje format treści SCORM i TINCAN. Umożliwia tworzenie treści statycznych, wgrywanie treści interaktywnych, budowanie testów, quizów, ankiet oraz wystawianie certyfikatów. Posiada zaawansowany system określania warunków zakończenia kursu oraz czasu dostępności. To jeden z najbardziej rozbudowanych LMS na świecie.

lms efront
talentlms

TalentLMS

TalentLMS to następca platformy eFront LMS w wersji chmurowej. W przeciwieństwie do eFront LMS nie wymaga własnego serwera, ponieważ wszystko, co zostanie stworzone przechowuje się na serwerach TalentLMS. Dla wielu inwestorów może być to wygodniejsze i bardziej praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo TalentLMS posiada przyjaźniejszy interfejs i bardziej rozbudowany wachlarz możliwości.

lms wordpress

LMS WordPress

LMS WordPress to ciekawe rozwiązanie dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z udostępnianiem treści edukacyjnych na istniejącej stronie www uruchomionej na popularnym Systemie Zarządzania Treścią (CMS) – WordPress. Umożliwia udostępnianie treści po dokonaniu płatności po instalacji i konfiguracji odpowiedniej wtyczki e-commerce. Korzystanie z interfejsu WordPressa jest dość łatwe, dlatego klient z łatwością będzie mógł poradzić sobie z edycją zamieszczonych na stronie treści.

lms wordpress

Instalacja i konfiguracja aplikacji do nauki on-line

Aplikacja do nauki online (platforma e-learningowa) może być modyfikowana w zależności od potrzeb klienta i profilu jego firmy. Może zawierać podstawowe moduły do tworzenia treści i ich realizacji, jak również przybierać rozbudowaną formę z zastosowaniem grywalizacji, forum dla pracowników, czy czatu. Tak naprawdę, wszystko jest możliwe do wdrożenia gdy posiada się odpowiednią wiedzę i doświadczenie z zakresu instalacji i konfiguracji aplikacji do nauki on-line.

Aby zainstalować gotowe rozwiązanie (np. Moodle) należy spełnić minimalne wymagania serwerowe zapisane w instrukcji producenta. Jeśli zna się liczbę uczniów jednocześnie zalogowanych na platformie, można dopasować instalację LMS do mocy serwera, aby aplikacja e-learningowa pracowała szybko i stabilnie.

Lokalizacja serwera pod platformę LMS również nie pozostaje bez znaczenia. Jeśli użytkownicy LMS znajdują się w Polsce, najlepiej wybrać serwer, który również znajduje się w tym kraju. Jeśli użytkownicy są rozproszeni po całym świecie, należy zastanowić się nad różnego rodzaju sposobami dostarczania programu z kilku lokalizacji jednocześnie. Jest to jednak bardziej skomplikowane zagadnienie, które z pewnością należy omów z firmą dostarczającą oprogramowanie, np. BW dev.

Konfiguracja platformy e-learningowej, często mimo dostępności instrukcji krok po kroku od producenta, wymaga wsparcia firmy programistycznej. W takiej sytuacji pomocą służą programiści z BW dev. Zapraszamy do kontaktu.

Dedykowany LMS - własna platforma do e-learningu

Mimo dużej dostępności różnego rodzaju oprogramowania do nauczania zdalnego, żaden ogólnodostępny LMS nie jest idealny (nie jest uniwersalnym rozwiązaniem). Dedykowany LMS, czyli własna platforma do e-learningu to rozwiązanie, które jest skrojone na miarę potrzeb i oczekiwań inwestora oraz uczestników kursów internetowych.

Od wielu lat specjalizujemy się w tworzeniu platform e-learningowych na zamówienie. Z naszych rozwiązań skorzystały już dziesiątki tysięcy osób na całym świecie.

Pracownicy naszej firmy programistycznej posiadają wieloletnie doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań do e-learningu. Mamy na swoim koncie instalowanie, konfigurowanie, modernizowanie, optymalizowanie oraz rozszerzanie funkcjonalności platform e-learningowych. Braliśmy czynny udział w projektowaniu i budowaniu modułów typu grywalizacja, czatu z innymi uczestnikami, tablicy interaktywnej (whiteboard), zapisów na zajęcia on-line i egzaminów on-line. 

Wdrożyliśmy wiele różnego rodzaju pożądanych funkcjonalności LMS, w tym m.in.: zajęcia on-line (np. webinaria), materiały interaktywne, testy, egzaminy, raporty czy certyfikaty. W naszym portfolio znajduje się również system zapisów do szkoły z wbudowaną obsługą bramek płatności (Dotpay, PayPal, PayU), landingi oraz inne aplikacje internetowe wspomagające pozyskanie i utrzymanie ucznia przez dłuższy czas. Prowadzimy również audyty już istniejący rozwiązań w celu sprawdzenia wydajności, stabilności oraz bezpieczeństwa platform szkoleniowych.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się nad wdrożeniem platformy e-learningowej, skontaktuj się z nami, a my pomożemy wybrać rozwiązanie szyte na miarę Twoich potrzeb!

Nasze realizacje

Zaufało nam m.in: Libratus, Polonijka, CND, nauki.pl. Dla naszych klientów instalowaliśmy, konfigurowaliśmy, utrzymywaliśmy oraz rozszerzaliśmy platformy LMS.

Dla firmy Polskie Szkoły Internetowe Libratus  pracownicy naszego software house’u już od 10 lat realizują zadania mające na celu ciągły rozwój platformy. Po stworzeniu BW dev, przejęliśmy obsługę tego produktu. Ogromny sukces tego projektu stawiał przed nami wiele wyzwań. Najistotniejszym było sprawienie aby platforma eFront była wstanie udźwignąć obciążenie 10 tysięcy kursantów. Dokonaliśmy tego dzięki skalowaniu platformy horyzontalnie oraz wertykalnie. Tzn. podziału obciążenia na kilka serwerów oraz dostosowaniu liczby procesorów i RAMu do aktualnego zapotrzebowania. Jeśli posiadasz aplikację, która spowalnia lub przestaje działać całkowicie przy dużym ruchu użytkowników, jesteśmy wstanie Ci pomóc.

Dla Polska Szkoła Internetowa Polonijka dostosowaliśmy wybraną przez klienta platformę LMS oraz stworzyliśmy ekosystem pozwalający klientowi na zbieranie leadów, zakup kursów, a następnie automatyczne udostępnianie i odbieranie treści.

Dla Centrum Nauczania Domowego zintegrowaliśmy zewnętrzny system CRM z platformą aby umożliwić automatyzację procesów firmy.

Dla nauki.pl stworzyliśmy stronę w Wordpresie, do tego wtyczkę umożliwiającą rejestrację i logowanie do platformy e-learningowej.

Jesteśmy otwarci na kolejne wyzwania w branży e-learningu w czasach jakich przyszło nam żyć.

Wycena LMS (konfiguracja lub wdrożenie dedykowanego LMS)

Zapytaj o zakres i wycenę usług dot. LMS

Potrzebujesz pomocy z wyborem platformy LMS? Masz problem z instalacją lub konfiguracją platformy e-learningowej? Wspólnie znajdziemy rozwiązanie szyte na miarę Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami!